RetroGralnia

RetroGralnia

Interesują Cię komputer i konsole trochę starszej daty? Takie nazwy jak Commodore 64, Amiga czy Super Nintendo coś Ci mówią? A może po prostu w grach cenisz głównie ich grywalność, a nie tylko grafikę? Nie ważne, czy chcesz wybrać się w sentymentalną podróż do lat młodości, czy też sprawdzić czym bawili się Twoi rodzice – mamy coś dla Ciebie: RetroGralnie!

Retrogaming – to hobby polegające na graniu w stare gry (w szczególności te powstałe w latach osiemdziesiątych) na oryginalnym sprzęcie z epoki lub na jego emulatorach. Wiąże się ono bezpośrednio z kolekcjonowaniem komputerów, konsol i akcesoriów z nimi powiązanych wyprodukowanych mniej więcej przed dwoma-trzema dekadami.

Na takim właśnie sprzęcie – zarówno oryginalnym, jak i trochę unowocześnionym zagrać będzie można w naszej sali.

RetroGralnia - Sprzęt

Sprzęt

Podczas Polconu zagracie między innymi na:

 • komputerze Commodore 64, czyli popularnym C64
 • komputerze Amiga 500
 • konsoli Super Nintendo, czyli SNES
 • konsoli Sony Play Station, popularnym PSX
 • unikatowej konsoli Amiga CD32
 • konsoli Sega Mega Drive
 • poczciwej konsoli Atari 2600
 • klasycznym już PlayStation – PSX
 • przebojowym Nintendo 64

Ekipa

RetroGralnia na konwencie

Podczas Polconu będziecie mogli bawić się przy starszym sprzęcie i grach przygotowanym dla Was przez ekipę serwisu RetroGralnia.pl. Jeśli jesteście fanami sprzętu zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej i kanału na YouTube (http://www.youtube.com/CoolKonTV), gdzie znaleźć możecie sporo filmików na temat retrogamingu.

Zasady przebywania RetroGralni:

 1. Siadając do komputera/konsoli pamiętaj, że jest to sprzęt wyprodukowany przed 15-20 laty i łatwo o jego zniszczenie – uważaj co z nim robisz.
 2. Zaczynając swoją zabawę, nastaw się na to, że w przypadku gdy za Tobą czekają inne osoby, po kwadransie będziesz mógł być poproszony o ustąpienie miejsca.
 3. Magnetyczne nośniki gier są bardzo czułe na uszkodzenia – jeśli chcesz wgrać inną grę, poproś nas o to. Jeśli jesteś wyjadaczem – poproś nas o pozwolenia na samodzielną zabawę w żonglowanie dyskietek.
 4. Posiadamy całkiem sporą bazę gier – jeśli pamiętasz jakiś swój ulubiony tytuł z przeszłości – poproś o niego – kto wie, może spełnimy twoje marzenie.
 5. Prosimy o miarkowanie się w nadmiernie entuzjastycznym używaniu padów i joysticków. Są to urządzenia (w przeciwieństwie do obecnych) dwustanowe – przycisk fire jest lub nie jest wciśnięty, postać idzie w lewo – lub w prawo. Siła jaką przyłożycie nie będzie miała wpływu na to jak szybko to się dzieje - a może uszkodzić sprzęt.
 6. Z naszych doświadczeń wynika, że nawet najmłodsi - kilkuletni fani – radzą sobie dobrze z używaniem naszego sprzętu i sprawia im to radość. Uważajcie jednak na nich i nie po-zostawiajcie samych przy stolikach.Login:

Hasło:


RejestracjaSponsor generalny

AXNPatroni honorowi

Prezydent miasta Poznań

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu