Koncert zespołu Percival

Percival

Na naszym konwencie odbędą się różne koncerty. Między innymi wystąpi zespół Percival, rekonstrukcyjny projekt muzyków zespołu Percival Schuttenbach.

Jak sami o sobie piszą: Percival - projekt ten jest wynikiem fascynacji wczesnym średniowieczem. Naszym zamiarem jest próba rekonstrukcji instrumentów, muzyki i obyczajów kultury Słowian i wikingów we wczesnym średniowieczu. Wyniki tych prób mamy zamiar prezentować na wszelkiego typu historycznych pokazach i festiwalach, występach z drużyną, koncertach kameralnych i wszelkich imprezach związanych z tą tematyką. Próbujemy zrekonstruować muzykę, jaką grano we wczesnym średniowieczu, na podstawie wiedzy o instrumentach, jakimi posługiwali się ówcześni muzycy. Odtworzenie samej muzyki z tamtych czasów jest oczywiście niemożliwe, ale staramy się stworzyć klimat, jaki mógł wtedy istnieć, a jaki teraźniejszym słuchaczom kojarzy się z wczesnym średniowieczem.

Mamy przygotowany materiał w którym znajdują się zarówno nasze autorskie utwory, będące próbą rekonstrukcji, jak i utwory ludowe zaadaptowane do tego instrumentarium i klimatu wczesnośredniowiecznego. Można je znaleźć na dwóch, nagranych przez nas płytach: "Eiforr", "Oj dido" oraz "Słowiański Mit o Stworzeniu Świata".

Płyty można nabyć na stronie www.percival.pl. Na stronie tej można także dowiedzieć się więcej o projekcie Percival.

Percival Percival Percival


Login:

Hasło:


RejestracjaSponsor generalny

AXNPatroni honorowi

Prezydent miasta Poznań

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu