Wielki Konkurs Strojów

Konkurs Strojów na Pyrkonie

Wydarzenie, bez którego żaden konwent nie może się obejść, jego najbardziej barwna i widowiskowa część - Konkurs Strojów. Rzucamy wyzwanie każdemu konwentowiczowi, którego odzienie wykracza poza ogólnie przyjęte normy. Zapraszamy miłośników każdej odmiany Fantastyki, konkurs ma zintegrować nas wszystkich, nawet jeśli ukochaliście jej skrajne bieguny. Zabawę poprowadzą przybysze z Zakazanej Planety, którzy gwarantują wysoki poziom żartów, zaciętą rywalizację, bezcenne nagrody i być może subiektywne jury. Zatem do kleju, do maszyn do szycia, do nożyczek..., "Spotkamy się na arenie śmierci"...

Zgłoszenia elektroniczne przyjmujemy już od dziś, zgłoszenia analogowe przyjmować będziemy w czasie Polconu.

Regulamin

 1. W konkursie mogą brać udział tylko uczestnicy konwentu POLCON 2011.
 2. Konkurs odbędzie się w sobotę 27 sierpnia 2011r. o godzinie 16:00
 3. Chęć uczestnictwa zadeklarować można:
 4. Przed konwentem:
  -Poprzez zgłoszenie elektroniczne wysłane na adres konkurs.strojow@polcon2011.pl. Wysyłając zgłoszenie odpowiedzieć musicie na następujące pytania:
  A. Imię i nazwisko uczestnika (drużyny podają dane swojego dowodzącego) ?
  B. Jak Cię (Was) zapowiedzieć: imię, ksywa, nazwa drużyny?
  C. Przebrałeś (Przebraliście) się za?
  D. Co mają o Tobie (Was) powiedzieć prowadzący konkurs?
  E. Występowi ma towarzyszyć Twoja (Wasza) muzyka?
  F. Dodatkowe uwagi?

  Na konwencie:
  -Oddając wypełnioną kartę uczestnictwa. Karty wydawane podczas trwania konwentu w Sklepiku z nagrodami i w Punkcie informacyjnym. W obu tych miejscach znajdą się urny do oddawania zgłoszeń. Karty oddawać można do godziny 12:00 w sobotę. Dopuszcza się zgłoszenia bezpośrednio przed samym konkursem, ale zgłaszający się w ten sposób nie będą mieli możliwości konsultowania zapowiedzi występu i prezentacji własnych multimediów.

 5. Tematyka doboru strojów dowolna, ze wskazaniem na tematy orbitujące wokół szeroko pojętej fantastyki.
 6. Oceniana będzie kreatywność twórcy kostiumu, wkład pracy włożonej w jego przygotowanie, "kultowość" kostiumu.
 7. Dopuszczalne są występy grupowe (maksimum 5 osób), jednak pamiętajcie że w przypadku wygranej będziecie musieli się podzielić nagrodą.
 8. Na prezentacje na scenie macie jedną minutę.
 9. Dopuszczalne jest przedstawianie tzw. "scenek" czy innych artyzmów. Pamiętajcie jednak, że najważniejszy jest strój. Ciekawa scenka może zwiększyć wasze szanse na wygraną, ale denny występ może je poważnie pomniejszyć.
 10. Możecie dostarczyć swój podkład muzyczny (formaty: MP3, MP2, Wave, WMA, nosnik: CD lub DVD), idealnie gdyby pliki były przycięte do czasu waszego występu, czyli do jednej minuty. Podpisane płyty należy zostawić w urnie na zgłoszenia. Osoby zgłaszające uczestnictwo elektronicznie mogą wysyłać pliki jako załącznik do maila ze zgłoszeniem. Maksymalny rozmiar przesyłanego mailem pliku to 5MB.
 11. Możecie dostarczyć pliki z grafiką, która będzie wyświetlana w czasie konkursu (np prezentujące postać za którą się przebieracie), warunki dostarczania plików analogiczne do tych w punkcie 9.
 12. Zostanie wyznaczony czas na tzw „konsultacje”, szczegóły zostaną umieszczone w Informatorze Polconu. Uczestnicy będą mogli wtedy dostarczyć pliki na nośnikach typu „pendrive” oraz skonsultować szczegóły występu z prowadzącymi.
 13. Jury nagrodzi co najmniej 3 osoby / drużyny.
 14. Kategorie, w jakich będą przyznane nagrody (podobnie jak same nagrody) poznacie w czasie konkursu.
 15. Decyzja jury jest nieodwołalna i wszelkie dyskusje na jej temat mogą mieć co najwyżej charakter rekreacyjny.
 16. Skład jury zostanie przedstawiony podczas konkursu.
 17. Uczestnicząc w konkursie wyrażacie zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na stronach internetowych związanych z organizatorami konkursu i konwentu.
 18. Organizatorami konkursu są: redakcja serwisu ZAKAZANAPLANETA.PL i Klub Fantastyki Druga Era.Login:

Hasło:


RejestracjaSponsor generalny

AXNPatroni honorowi

Prezydent miasta Poznań

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu