Goście honorowi
Łukasz Orbitowski

Łukasz Orbitowski - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1977. Redaktor, publicysta, przede wszystkim zaś popularny pisarz. Na obszarze fantastyki debiutował w roku 2001, w pierwszym numerze miesięcznika Science Fiction. Autor rozlicznych opowiadań w pismach i antologiach, część z nich zebrano w tomie Wigilijne psy. Ponadto opublikował powieści Horror show i Tracę ciepło (nominacja do Nagrody Zajdla), dwa zbiory opowiadań w niewielkim nakładzie, a ostatnio wspólnie z Jarosławem Urbaniukiem rozpoczął cykl politycznych powieści grozy Pies i klecha. Dotychczas ukazały się dwa tomy: Przeciwko wszystkim oraz Tancerz. Inny charakter miała książka Prezes i Kreska. Jak koty tłumaczą sobie świat., będąca zbiorem opowiastek i bajek o dwóch kotach autora. W roku 2009 ukazała się powieść Święty Wrocław, a w zeszłym zbiór opowiadańNadchodzi.

Pisze przede wszystkim współczesne horrory, nierzadko dziejące się na ulicach i osiedlach Krakowa. Opisy szarej codzienności sąsiadują w nich z magicznymi, często przerażającymi przygodami. Dostrzeżony także poza obszarem fantastyki, czego dowodem jest związanie się z Wydawnictwem Literackim.
Dom Wydawniczy REBIS

Dom Wydawniczy REBIS - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Dom Wydawniczy REBIS istnieje od 1990 roku. Wydał przez te lata całą bibliotekę książek – książek do czytania, do oglądania i do przeżywania; książek noblistów i autorów przez siebie odkrywanych; literatury ambitnej i czysto komercyjnej; prac pełnych humoru i śmiertelnie poważnych: grubaśnych i cieniutkich; historycznych i psychologicznych, o zdrowiu i o diecie, dla starszych i dla młodszych; tytułów o nakładzie ponad ćwierć miliona egzemplarzy i… nieco mniejszych.
Od zarania swych dziejów REBIS jest wydawcą bardzo poważanym wśród miłośników literatury fantastycznej. Ostatnimi laty głównie za sprawą klasycznych serii: pierwszej polskiej edycji całości KRONIK WAMPIRÓW Anne Rice, kolekcjonerskiego wydania FUNDACJI oraz ROBOTÓW Isaaca Asimova, a także cyklu DIUNA Franka Herberta wraz z wszystkimi tomami pobocznymi (w wyśmienitym opracowaniu graficznym Wojciecha Siudmaka). Niemniej wydawnictwo nie zapomina także o innych ważnych wydanych już powieściach, proponując reedycje książek Chelsea Quinn Yarbro, Glena Cooka, Tada Williamsa, Terry’ego Goodkinda oraz Terry’ego Pratchetta.
Niedługo, także w opracowaniu Wojciecha Siudmaka, pojawi się kolejna klasyczna kolekcja: najważniejszych dzieł Philipa K. Dicka, a także nowe powieści Chrisa Buncha, Davida Webera, Michaela A. Stackpole’a i Tada Williamsa, Grahama Mastertona oraz duetu Margaet Weis i Tracy Hickman. Cały czas nakładem REBISU ukazują się również utwory interesujących debiutantów, m.in, Adriana Tchaikovskiego (cykl CIENIE POJĘTNYCH), Toma Lloyda (KRÓLESTWO ZMIERZCHU), Patricka Rothfussa (KRONIKI KRÓLOBÓJCY) czy Naomi Novik (IMPERIUM KOŚCI SŁONIOWEJ).
Waldemar Gruszczyński

Waldemar Gruszczyński - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Świeżo upieczony czterdziestolatek, urodzony i wychowany na pograniczu wielkopolsko-lubuskim, osiadł w Zielonej Górze. Absolwent filologii polskiej, kilka lat pracował w lokalnym oddziale Gazety Wyborczej, by ostatecznie założyć agencję reklamową, z której usług korzystają wszystkie warstwy społeczne i opcje polityczne miasta. U schyłku zeszłego tysiąclecia został prezesem Zielonogórskiego Klubu Fantastyki "Ad Astra" i funkcję tę sprawuje poprzez kolejne kadencje, nieprzerwanie do dziś. Pod jego kierownictwem klub wyrósł na jeden z najprężniejszych w Polsce, oprócz mających wieloletnią tradycję Bachanaliów Fantastycznych, zorganizował również w krótkim odstępie czasu dwa Polcony (2004 i 2008), oba z Waldemarem jako koordynatorem (wspólnie z Mamertem Janionem).
Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci, koneser dobrej literatury i markowych trunków oraz właściciel kanarkowej bluzy.

Login:

Hasło:


RejestracjaSponsor generalny

AXNPatroni honorowi

Prezydent miasta Poznań

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu