Games Room

Games Room na Pyrkonie

Wielbiciele fantastyki, którzy zawitali na ostatni Pyrkon, mieli na pewno okazję zajrzeć do Games Roomu. Tym razem ekipa entuzjastów z Poznańskiego Stowarzyszenia Miłośników Gier Planszowych „Gramajda”, przy mocnym wsparciu szczecińskiego Games Room Teamu, w dwóch ogromnych salach pawilonu 8A udostępni ponad 100 tytułów gier planszowych i karcianych. W jednej z sal znajdziecie wypożyczalnię gier oraz mnóstwo przestrzeni do grania. Games Room Turniejowy natomiast przez trzy doby stanie się areną licznych turniejów i miniturniejów, w których gracze będą mogli powalczyć o nagrody w postaci planszówek oraz Pyrfuntów. W sali tej odbędą się również prezentacje gier przez ich wydawców oraz nauka gry w planszówki, które pojawią się podczas turniejów i miniturniejów.

Atrakcje w Games Roomie Turniejowym

W Games Roomie turniejowym przewidziano całą masę atrakcji, które będą odbywać się jednocześnie w kilku blokach.

Battletech – Destination: Planet Poznań

Blok ten trwać będzie przez większość konwentu. Jego celem jest zaprezentowanie i zachęcenie do gier strategicznych ze świata Battletech, uniwersum wielkich robotów, który niektórzy mogą znać z serii gier komputerowych Mechwarrior. Pokazy i miniturniej organizowane są przez twórców polskiego serwisu Solaris VII (http://www.solaris7.pl).

Turnieje 7 Cudów Świata i Dobble, prezentacje prototypów oraz loteria

Biorąc udział w pierwszym z turniejów, który obejmuje wielokrotnie już nagradzaną (między innymi Kennerspiel des Jahres 2011) planszówkę, można wcielić się w przywódcę jednego z miast świata antycznego. Uczestnik drugiego turnieju natomiast powinien się wykazać spostrzegawczością i refleksem. Ponadto prezentowane będą prototypy gier: Eclipse (o rozwoju kosmicznego imperium pod postacią gry 4X – eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate), Drako (szybka, dwuosobowa gra fantasy, w której jeden z graczy wciela się w krasnoludów polujących na Smoka, drugi zaś przejmuje rolę bestii) oraz City Constructor (gracze wcielają się w inwestorów). A na koniec: loteria! Szczegóły i zapisy na turnieje na stoisku Wydawnictwa Rebel.

Postapokaliptyczny świat Neuroshimy

Pojawią się także gry związane ze światem Nauroshimy. Będą to zarówno Neuroshima Hex! jak i jej młodsze rodzeństwo - Neuroshima Tactics. W planach zarówno pokazy jak i miniturnieje wspomnianych gier. Więcej informacji na stoisku Wydawnictwa Portal.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Dominion i Carcassonne

Na konwencie odbędą się turnieje dwóch bardzo popularnych gier: Carcassonne i Dominion. Turnieje te stanowią jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Polski, które już na początku października odbedą się w Łodzi. Dodatkowo zwycięzca zarówno mistrzostw Carcassonne, jak i Dominiona otrzyma możliwość udziału w Mistrzostwach Świata – odpowiednio Carcassonne i Dominiona – w Essen. Szczegóły – na stronie internetowej Wydawnictwa Bard, które odpowiada za organizację wydarzenia.

Miniturnieje gier polskich wydawnictw: G3, Egmont, Granna

Miniturnieje to forma szybkich zawodów planszówkowych, które nie wymagają znajomości gier. Ich zasady będą tłumaczone przed każdą partią. Nie ma też żadnego systemu awansów – wystarczy po prostu usiąść, zagrać w grę i wygrać, by dostać drobny upominek w postaci Pyrfuntów. Gracze będą mogli zagrać głównie w tytuły wydawane przez G3 Poland.

Inne atrakcje

– Mistrzostwa Polski w Jungle Speed,
– Turniej A Game of Thrones (wraz z nauką gry),
– prezentacja Projektu GIPF oraz innych gier logicznych,
– gry proekologiczne organizowane przez Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju,
oraz wiele więcej – zapytaj obsługę i śledź ogłoszenia na terenie Games Roomu!

Zagraj w grę z Gramajdą!

Przez cały czas trwania konwentu w wypożyczalni lub na tablicy ogłoszeń znajdziesz informacje o planowanych partiach większych gier, na które możesz się także zapisać dzięki załączonej liście. Znajomość zasad nie jest wymagana, wręcz przeciwnie – początkujący gracze są mile widziani, ponieważ reguły gier będą tłumaczone wszystkim chętnym od zera przez gramajdowych Rozjaśniaczy Zasadowych. Ponieważ przy tej okazji planujemy udostępnić przede wszystkim bardziej rozbudowane w mechanice i dłuższe czasowo gry, jest to doskonała okazja, by nauczyć się nowej gry pod okiem specjalisty bez konieczności czytania obszernej instrukcji w trakcie rozgrywki (a jednocześnie dać się zarazić planszówkową manią!). Mogą to być na przykład: Civilization Sida Meiera, Battlestar Galactica, Horror w Arkham, Posiadłość Szaleństwa (Mansions of Madness), Twilight Imperium. Jeśli jesteś jednak zainteresowany innym tytułem – przekaż tę informację bezpośrednio ekipie obsługującej Games Room. Jeśli tylko interesująca cię gra będzie dostępna w wypożyczalni, postaramy się zorganizować rozgrywkę szkoleniową. Ważne, byśmy otrzymali informację o chęci gry z odpowiednim wyprzedzeniem, by zebrać jak najwięcej graczy do rozgrywki..

Wypożycz planszówkę

W dowolnej chwili możesz zawitać do wypożyczalni, wybrać dowolną planszówkę, którą udostępnimy, abyś mógł zagrać ze znajomymi. W zamian wymagamy pozostawienie dowodu tożsamości w depozycie, za który wraz z wybraną grą otrzymasz numerek – nie zgub go, gdyż powiązany jest on z wypożyczoną grą i jest niezbędny do odebrania dowodu tożsamości. Jeśli nie znasz zasad danej gry i nie masz ochoty zagłębiać się w instrukcję – powiedz nam o tym. Wprawdzie nie znamy wszystkich gier planszowych i karcianych (jest ich bardzo dużo :)), ale jest duża szansa, że będziemy w stanie wytłumaczyć większość z nich.
Szczegółowy regulamin wypożyczalni będzie znajdował się przy stole obsługi Games Roomu.

Nocny Games Room

Wytrawnym planszówkowiczom umożliwimy dostęp do gier z wypożyczalni także w Nocnym Games Roomie, który działać będzie krótko po zamknięciu Games Roomu w budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 2 aż do wczesnych godzin porannych. W ciągu dnia ekipa Games Roomu udostępni listę, na której gracze będą mogli notować swoje typy gier, w jakie zechcą zagrać w Nocnym Games Roomie. Zapisy te są bardzo istotne, gdyż dostarczone zostaną wyłącznie te gry, które znajdą się na liście. Warto też zapamiętać, że w trakcie Nocnego Games Roomu nie będą tłumaczone zasady gier.
Jeżeli chcecie mieć pewność, iż gra będzie na Was czekać w Nocnym Games Roomie, zapisz jej tytuł oraz zaznacz: rezerwuję. Liczy się kolejność zgłoszeń. Rezerwacja obowiązuje na początku działania Nocnego Games Roomu.
Login:

Hasło:


RejestracjaSponsor generalny

AXNPatroni honorowi

Prezydent miasta Poznań

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu