Dojazd

Ogólne wprowadzenie: W tym dziale skupimy się na dojeździe na Polcon komunikacją miejską, wychodząc z założenia, że rozkłady PKP i PKS tudzież przyloty samolotów na lotnisko Ławica będziecie w stanie sprawdzić sami.

A teraz do rzeczy. W poznańskim MPK obowiązują bilety czasowe, ewentualnie pasażerowie autobusów mogą kasować bilety przystankowe (do 10 przystanków i powyżej). Jeśli chodzi o bilety czasowe, to interesują Was bilety 15-minutowe. Wszystkie zasady obowiązujące w poznańskim MPK włącznie z cennikiem są dostępne tutaj.

Następna ważna sprawa to horrendalnie wysokie kary za jazdę bez biletu. Dlatego w poniższych tekstach natrętnie będziemy przypominać o jego zakupie.

W Poznaniu istnieje możliwość kasowania wirtualnych biletów (trzeba mieć komórkę z obsługą java i dostępem do Internetu). Szczegóły znajdziecie na stronie ZTM Poznań. To bardzo przydatne, szczególnie jeśli w jedynym kiosku w okolicy wisi na oknie kartka "zaraz wracam" albo co gorsza "nieczynne".

Od pewnego czasu funkcjonują też biletomaty, które niekiedy bywają zawodne i nieczynne. Szczegóły co do ich umiejscowienia znajdziecie na stronie ZTM Poznań.

Informujemy, że od Dworca PKP można dojść na piechotę, zaś od Dworca PKS dzielić Was będzie jeden przystanek tramwajem.

Obejrzyj okolicę Polconu na mapie Google:


Pokaż Polcon 2011 na większej mapieLogin:

Hasło:


RejestracjaSponsor generalny

AXNPatroni honorowi

Prezydent miasta Poznań

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu