Bloki programowe

Polcon obfituje w najróżniejsze punkty programu związane z wieloma dziedzinami fantastyki. Przygotowując program Polconu staramy się zapewnić konwentowiczom zróżnicowane atrakcje, które nikomu nie pozwolą się nudzić. Aby ułatwić Wam odnalezienie interesujących Was prelekcji czy konkursów, podzieliliśmy program na bloki:

Blok Literacki

Tradycyjnie najbardziej rozbudowany blok programowy Polconu, wypełniający szczelnie aulę oraz 3 sale prelekcyjne. Tutaj spotkacie swoich ulubionych pisarzy (zarówno uznane sławy, jak i obiecujących debiutantów), krytyków, redaktorów i wydawców. W tym bloku odbywać się będą spotkania autorskie, prelekcje i panele dyskusyjne na różnorodne tematy - od teorii literatury, przez religię, nauki ścisłe, filozofię, historię, mistykę aż do eksploracji kosmosu.

Blok Naukowy

Dla wszystkich, którzy podczas dobrej zabawy chcieliby dowiedzieć się czegoś naukowego na tematy związane z fantastyką.

Profesjonalni naukowcy i pasjonaci, puszczając wodze fantazji, opowiedzą Wam ciekawostki z astronomii, fizyki, historii, etnografii, biotechnologii i wielu innych dziedzin wiedzy, które tylko z pozoru wydają się być tajemne. W trakcie licznych prelekcji i paneli dyskusyjnych przekonacie się, jak interesująca jest nauka podana w lekkostrawnym sosie polconowym. Zapraszamy!

Blok RPG

Blok RPG obfitował będzie w tym roku w przeróżne atrakcje.

Poszukiwaczom niezapomnianych wrażeń przedstawimy nowe oraz nieznane szerzej systemy. Teoretycy będą mieli okazję posłuchać ciekawych wykładów i wejść w polemikę ze sławami polskiego światka RPGowego. Praktycy natomiast będą mieli okazję do wzięcia udziału w jednej z wielu sesji, przeżycia wspaniałych przygód i zawiązania nowych znajomości.

Nie zapomnij zabrać ze sobą kostek!

Blok LARPowy

Jeżeli masz ochotę zagrać w LARPa w czasie trwania Polconu, zapraszamy! Nie musisz mieć profesjonalnie przygotowanego stroju ani znać dokładnie świata gry. W tym bloku programowym znajdziesz odbywające się równolegle co najmniej dwa LARPy - od samego rana do późna w nocy. W osobnych salach, z dala od zgiełku, możesz zagrać w przeróżne systemy: od fantasy, przez płaszcz i szpadę, rzeczywistość alternatywną, cyberpunk, aż po science-fiction.

Gry Komputerowe

Rok 2011 zapowiada się na najlepszy w historii polskich gier komputerowych. Sukcesy odniosły już Bullet Storm i Wiedźmin 2. Ciągle nie milkną echa sukcesu Snajpera. Planowane są kolejne wysokobudżetowe tytuły. Tytuły niskobudżetowe, jak Paper War wdzierają się przebojem na rynek. Jest to chyba najlepszy moment dla fanów gier komputerowych i fantastyki na dokładniejsze zapoznanie się z tym, co dokładnie dzieje się na polskim rynku gier. Specjalnie dla uczestników Polconu zorganizowana zostanie seria spotkań z firmami zajmującymi się produkcją gier, twórcami niezależnymi a także wszelkiego rodzaju pasjonatami, którzy na grach komputerowych zjedli zęby!

Multimedialny

Blok dla fanów fantastycznych filmów, seriali i animacji. Multimedia na Polconie to wszelakiej maści punkty programu dotyczące sztuki filmowej o tematyce fantastycznej. Jeżeli więc masz chęć na nieco Gwiezdnych Wojen wymieszanych ze Star Trekiem, z garścią rodzimej produkcji filmowej, a to wszystko okraszone szczyptą najpopularniejszych seriali - w tym bloku spędzisz wiele godzin.

Komiks, Manga i Anime

Wszystko dla wielbicieli animacji, zarówno europejskiej i amerykańskiej, jak i tej z Dalekiego Wschodu. Do waszej dyspozycji oddajemy salę prelekcyjną oraz liczne dodatkowe atrakcje.

Blok także dla wszystkich, którzy lubują się w spędzaniu godzin nad postaciami, które jedną miną czy pozą wyrażają więcej niż tysiąc słów. Komiks amerykański, europejski czy jakikolwiek inny - to nie gra roli. Wszyscy fani sztuki obrazkowej spotkają się w jednym miejscu.

Blok Konkursowy

Masz trochę wolnego czasu pomiędzy interesującymi Cię punktami programu? A może jesteś zainteresowany -właśnie jakąś pamiątką z Polconu? A może po prostu chcesz się pochwalić wiedzą lub sprawdzić, czy znajdzie się w jakiejś dziedzinie geek większy niż Ty? Mamy coś właśnie dla Ciebie!

Mamy miejsce, mamy nagrody, mamy walutę konwentową... wszystko czego potrzebujemy jeszcze to CIEBIE. Przyjdź! Weź udział lub sam zorganizuj jeden z wielu naszych konkursów, a na pewno będziesz się świetnie bawił.

Games Room

W wolnej chwili zapraszamy do Games Roomu wypełnionego po brzegi planszówkami, gdzie czekają na was liczne okazje do współzawodnictwa. Przygotowaliśmy dla Was również turnieje gier karcianych i bitewnych.

Blok dziecięcy

To możliwość zapewnienia fantastycznym dzieciom dobrej rozrywki podczas konwentu. Zestaw atrakcji dla 3 grup wiekowych: do 3 lat, do lat 6 i poniżej 10 lat pozwoli na wprowadzenie kolejnego pokolenia w świat fantastyki. Każdego dnia konwentu odbędą się też inne zajęcia warsztatowe dla uczestników powyżej 3 roku życia, a stworzone w ich trakcie dzieła będą miła pamiątką. Ponadto dzieci będą miały możliwość zagrania w fantastyczne gry planszowe!
Login:

Hasło:


RejestracjaSponsor generalny

AXNPatroni honorowi

Prezydent miasta Poznań

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu