Polish Garrison poszukuje nowych rekrutów

Na całym świecie jest ich niemal 5000, w Polsce – niecałe 50, ale liczba ta systematycznie rośnie. Szturmowcy, łowcy nagród i Lordowie Sithów to tylko niektóre z postaci reprezentujących Legion 501. - międzynarodową organizację kostiumową zrzeszającą miłośników Gwiezdnych Wojen posiadających profesjonalne proimperialne stroje z gwiezdnej sagi. Polish Garrison, polska placówka Legionu 501. promująca zainteresowanie cyklem Star Wars w naszym kraju, świętuje w tym roku swoje ósme urodziny i rozgląda się za nowymi rekrutami – tym razem na terenie Wielkopolski.

Odwiedziny Polish Garrison w dziecięcym szpitalu podczas konwentu StarForce 2009 w Toruniu. Legion 501. (zwany także Vader’s Fist – Pięść Vadera) został założony w 1997 roku w Stanach Zjednoczonych przez Albina Johnsona, który - jak niemal każdy fan Star Wars - pragnął zrealizować swoje dziecięce marzenie i zostać prawdziwym szturmowcem w służbie Imperatora. Okazało się jednak, że takich pasjonatów jak on jest znacznie więcej. Wspólnymi siłami założyli więc organizację kostiumową skupiającą w swoich szeregach miłośników Gwiezdnych Wojen, którzy poprzez tworzenie i noszenie profesjonalnych kostiumów chcieli propagować costuming i zainteresowanie cyklem Star Wars w Ameryce, a z czasem na całym świecie. Obok promocji Star Wars, równie ważnym celem działalności Legionu stał się także udział w różnego rodzaju akcjach dobroczynnych i wspieranie rozwoju lokalnych społeczności.

Przedstawiciele organizacji kostiumowych z obu Stron Mocy (Legion 501. i Rebel Legion) na konwencie StarForce 2009 w Toruniu.

Ideę Legionu 501. na polski grunt przeniesiono w 2003 roku, kiedy to powstał Polish Outpost. Pięć lat później, w miarę przybywania nowych żołnierzy, outpost przeistoczył się w Polish Garrison i w szczytowym momencie rozwoju przekroczył magiczną liczbę 50 legionistów. Wśród członków Polish Garrison są pasjonaci sagi George’a Lucasa, miłośnicy majsterkowania i osoby głęboko zaangażowane w rozwój fandomu Star Wars w Polsce. Obecni legioniści współorganizowali konwenty CorusCon, Dagobah 2006 i 2007 czy StarForce 2009 i 2010. Chętnie pomagają tworzyć bloki Star Wars na konwentach ogólnofantastycznych oraz wspierają akcje dobroczynne – co roku biorą udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, odwiedzają szpitale i domy dziecka.

Żołnierze Imperium w pełnym rynsztunku.

Zasady wstąpienia w szeregi Galaktycznego Imperium są proste – należy mieć ukończone 18 lat i posiadać profesjonalny kostium postaci opowiadającej się po Ciemnej Stronie Mocy. Może to być szeregowy żołnierz (szturmowiec, snowtrooper, Death Star gunner itp.), charakterystyczny bohater (Darth Maul, Jango Fett, Bossk itp.), czy nawet sam Imperator. Przy wyborze nie trzeba się jednak ograniczać tylko do filmów fabularnych. W Legionie w pełni akceptowana jest cała gama kostiumów pochodząca z tzw. Expanded Universe – komiksów, gier czy książek wydanych pod szyldem Star Wars. Nie dziwi zatem obecność Mary Jade, Admirała Thrawna, księcia Xizora, a nawet postaci z concept artów do filmów. Możliwości wyboru jest tak naprawdę całe mnóstwo i jednym ograniczeniem jest wyobraźnia nowego rekruta.

Zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie w 2010 roku.

Jeśli więc kochasz Gwiezdne Wojny, lubisz plastik i hełmy z małymi wizjerami, nie potrafisz trafić Rebelianta z odległości kilku kroków, a na widok Gwiezdnego Niszczyciela przechodzą Cię ciarki – to niewątpliwa oznaka, że nadszedł czas zaciągnąć się do Imperium. Czekamy!

Koniecznie weź udział w naszej prezentacji „Polish Garrison – Jak to jest zrobione?”, którą przedstawimy na tegorocznym Polconie. Postaramy się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania i zadać kłam stwierdzeniu, że zabawa w gwiezdnowojenny costuming i członkostwo w Legionie 501. jest tylko dla wybrańców;). Serdecznie zapraszamy!

Sandtrooperzy z ciężkim uzbrojeniem i plecakami - zazwyczaj patrolują bezkresne pustynie Tatooine. Na zdjęciu podczas prezentacji Legionu 501 na konwencie StarForce 2009 W Toruniu. Na pierwszym planie zaskakująco potulni Tusken Raiderzy. Pilot TIE uczy młodego fana Gwiezdnych Wojen jak lata się statkiem kosmicznym. Trening Mocy z małymi miłośnikami Star Wars podczas konwentu StarForce 2009. Piloci myśliwców TIE wyjątkowo nie w swoich zwrotnych myśliwcach. Inwazja Tusken Raiderów na jedynej na świecie ulicy Obi-Wana Kenobiego w Grabowcu po Toruniem.

Login:

Hasło:


RejestracjaSponsor generalny

AXNPatroni honorowi

Prezydent miasta Poznań

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu